Ile kosztuje strona internetowa?

Ile kosztuje strona internetowa?

Chcesz zaistnieć w sieci? Potrzebujesz strony internetowej, ale nie wiesz, z jakim kosztem musisz się liczyć? Niestety nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na cenę witryny, takich jak rozmiar, liczba stron i funkcji, projekt i programista. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim za nią zapłacisz, co wpływa na koszt strony internetowej i jakie są miesięczne koszty jej utrzymania.

Strony internetowe — co warto wiedzieć przed stworzeniem strony

Strony internetowe są podstawą każdej firmy. Dzięki stronie internetowej Twoja firma może znaleźć się w sieci i zaprezentować swoje produkty lub usługi potencjalnym klientom. Profesjonalna strona internetowa ma czytelny układ i jest w pełni responsywna, co oznacza, że równie dobrze wygląda na komputerze stacjonarnym, laptopie, jak i tablecie czy smartfonie i płynnie dopasowuje się do wielkości ekranu.

Pierwszym krokiem do stworzenia udanej witryny internetowej jest podjęcie decyzji, jaki rodzaj witryny chcesz utworzyć. Istnieje wiele różnych rodzajów stron internetowych, które możesz tworzyć w różnych celach. Najpopularniejszym typem witryny jest witryna e-commerce, w której można kupować produkty lub usługi online. Innym popularnym typem strony internetowej jest blog, na którym ludzie mogą dzielić się swoimi przemyśleniami i opiniami na różne tematy, a jeszcze innym strona z portfolio, na której opisujesz, czym się zajmujesz i prezentujesz zdjęcia z realizacji swoich prac.

Każda strona www musi też posiadać wszystkie niezbędne funkcjonalności. Jeśli planujesz uruchomić sklep, niezbędna będzie między innymi konfiguracja płatności i wysyłki. Niezbędne mogą okazać się także formularze kontaktowe, treść dostępna po zarejestrowaniu itd. Im więcej, tym więcej prac należy wykonać, a co za tym idzie koszt strony www wzrasta.

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Jak widzisz, koszt strony internetowej zależy od wielu czynników. Przygotowanie wszystkich niezbędnych funkcjonalności, treści i ubranie ich w elegancki design, który będzie przykuwał oko odwiedzającego, a przy tym zachęcał do przeczytania i skorzystania z Twoich usług, to dużo pracy, którą warto pozostawić specjalistom, zwłaszcza jeśli Twoja strona nie ma być jedynie wizytówką, ale sklepem z produktami czy usługami, bądź portalem do rezerwacji. Musisz też wiedzieć, że samo wykonanie strony internetowej to nie wszystko.

Jaki jest miesięczny koszt utrzymania strony internetowej?

Oprócz kosztów, jakie poniesiesz za przygotowanie strony, musisz także ponosić cykliczny koszt za utrzymanie strony internetowej na serwerze, jej obsługę przez administratora i subskrypcję za niezbędne funkcjonalności. Jeśtli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego ile kosztuje utrzymanie strony internetowej i jej przygotowanie, odwiedź portal Akademia Firmy.

Leave a Comment