Czy warto podjąć kurs nurkowania?

Kursy nurkowania jeszcze parę lat temu były propozycją mało znaną i popularną – przez co nie przyciągały zbyt wielu chętnych. Traktowane były także jako działalność niebezpieczna i wystawiająca amatora takiego sportu na zbyt duże ryzyko. Jednak, jak to stereotypy, więcej w nich było strachu przed nieznanym, niż faktycznej wiedzy. Samo nurkowanie podzielić można na wiele kategorii, do których zalicza się nurkowanie turystyczne (cechujące się małym czynnikiem ryzyka oraz przebywaniem na średnich głębokościach), nurkowanie wrakowe, nocne oraz głębinowe (te zaliczane są już do nurkowań bardziej specjalistycznych wymagających dużych umiejętności). Dlatego tak ważne jest stopniowe zdobywanie wiedzy, zostając nurkiem nie można oszukiwać i przeskoczyć z poziomu podstawowego na nurkowanie specjalistyczne – takie zachowanie jest ogromnie ryzykowne i niebezpieczne. Nie tylko dla nas, ale i dla innych towarzyszy nurkowania. 

Podjęcie kursu nurkowania okazać się może świetnym pomysłem, zwłaszcza w przypadku jeżeli sporty wodne sprawiają nam wiele radości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć taki kurs nie posiadając najmniejszego doświadczenia w tej dziedzinie. Dostępne są bowiem kursy początkujące dla amatorów, gdzie uczestnicy poznają od podstaw na czym polega samo nurkowanie. Oprócz prawidłowego zdrowia i umiejętności pływania nie trzeba spełniać innych wytycznych. Oczywiście, przyda się także umiejętność radzenia sobie w stresie oraz szybkiego podejmowania decyzji. Jeśli mamy problem z tymi cechami to kurs taki okazać się może świetną inicjatywą na ich rozwinięcie.

Kursy nurkowania dostępne są na terenie całej Polski i charakteryzują się zróżnicowanymi ofertami. Jedne stawiają na szkolenia specjalistyczne, kolejne na nurkowania jaskiniowe, a jeszcze inne posiadają ofertę dostosowaną do początkujących i średnio-zaawansowanych amatorów tego sportu. Do jednej z najlepszych szkół nurkowania należy JUSTDIVE Kraków. Szkoła ta cechuje się niezwykłą uniwersalnością, gdyż w jej ofercie znaleźć możemy kursy z każdej dziedziny nurkowania.

Leave a Comment