Jak ubrać dziecko jesienią

Wieczory stają się coraz chłodniejsze, zbliża się koniec wakacji. Powoli zaczynamy myśleć o zakupach do szkoły. Książki, zeszyty, tornistry już są, ale nasze dzieci wyrosły ze swoich zeszłorocznych jesiennych ubrań. Najwyższy czas wybrać się z pociechami na zakupy. Kupując ubrania dla dzieci do szkoły, musimy się liczyć z tym, że pogoda jesienią bywa różna w naszym klimacie. Bywają dni z chłodnymi porankami i ciepłymi, słonecznymi popołudniami, a bywają też dni szare, bure i deszczowe. Rano zmierzamy z naszymi maluchami do szkoły i marzniemy, bo słońce jeszcze nie wzeszło i temperatura trochę tylko powyżej zera.

W szkole na przerwach dzieci bawią się z rówieśnikami, ganiają po schodach i korytarzach i robi się gorąco. Po południu wracają do domu i jest słonecznie, ale wieje chłodny wiatr, albo wręcz przeciwnie, pada ulewny deszcz. Musimy się więc zaopatrzyć w kilka różnych części garderoby, bo dzieci jesienią najlepiej ubierać na tak zwaną cebulkę. Zamiast grubego swetra i ocieplanej kurtki lepiej założyć dziecku kilka warstw, na przykład podkoszulek, cienką bluzkę z długim rękawem i bluzę z kapturem, a na to lekką kurtkę, która w razie potrzeby uchroni naszego malucha przed wiatrem i deszczem.

Dziecko w każdej chwili będzie mogło zdjąć zbędną część garderoby, bo przegrzanie organizmu bywa równie niebezpieczne dla niego jak nadmierne wychłodzenie. Oczywiście dziecko w ubraniu powinno czuć się dobrze, więc kupując garderobę dla niego powinniśmy zwrócić uwagę na jakość materiałów, krój, a przede wszystkim musimy uwzględnić zdanie naszego malucha. Na pewno ma już własny gust, ale też nie chce odstawać od kolegów w kwestii mody.

Musimy też pamiętać, że oprócz codziennych ubrań nasze dziecko będzie potrzebowało jeszcze eleganckiego ubranka na różne okazje. Nie musi to być od razu szyty na miarę garnitur, ale dobrze by w szafie naszego dziecka znalazły się eleganckie spodnie (lub spódniczka dla dziewczynki) oraz biała koszula. Potrzebny też będzie dres na zajęcia wychowania fizycznego. Najlepiej, jeśli będzie się składał ze spodni, koszulki z krótkim rękawem na zajęcia na sali gimnastycznej oraz cieplejszej bluzy z długim rękawem, na wypadek zajęć na podwórku. Nie możemy zapominać o odpowiednim obuwiu. Na jesień do szkoły dziecko będzie potrzebowało kilka par. Na pewno będą to buty profilaktyczne dla dzieci jako obuwie zmienne, cieplejsze buty na codzienne wędrówki do szkoły, nieprzemakalne kalosze na deszczowe dni.

Leave a Comment