Transport zwłok z zagranicy

Śmierć jest naturalną koleją życia każdego człowieka, jak i każdej istoty żywej na Ziemi. Koniec życia nie jest kojarzony z niczym przyjemnym, jednak jest czymś normalnym, z czym warto się pogodzić. W przypadku śmierci bliskiej osoby rodzina przeżywa trudne chwile. Członkowie rodziny często są rozbici emocjonalnie, przytłoczeni. Zaczyna brakować im zmarłego członka rodziny.

Usługi pogrzebowe z kremacją

Dzisiaj mnóstwo Polaków przebywa z granicą. Miliony obywateli Polski wyjechało za granicę w poszukiwaniu chleba. Co za tym idzie, rośnie liczba wniosków o sprowadzenie zwłok z zagranicy. Śmierć może się przydarzyć człowiekowi w każdym miejscu, zarówno w domu, jak i w czasie emigracji. Wielu ludziom, którzy urodzili się w Polsce zależy na tym aby ich szczątki spoczęły na ziemi ojczystej.

Jak przewieźć zwłoki do Polski?

W tym celu niezbędna jest współpraca członków rodziny. Należy przygotować szereg różnych dokumentów, które pozwolą na legalny i bezpieczny transport zmarłego do Polski. Są to:

  • Upoważnienie do przewozu
  • Wniosek o sprowadzenie zwłok z zagranicy
  • Oświadczenie o braku chorób zakaźnych
  • Upoważnienie do międzynarodowego transportu zwłok

Istnieją w Polsce zakłady pogrzebowe, które oferują możliwość załatwienia wszystkich niezbędnych formalności, dzięki którym można będzie przywieźć zwłoki do kraju.

Lista domów pogrzebowych

Pojazd do transportu zwłok

Aby przewieźć zwłoki do kraju należy posiadać odpowiedni pojazd. Zakłady świadczące tego typu usługi są zaopatrzone w odpowiednio przygotowany pojazd. Samochód taki powinien składać się z dwóch części. W jednej z nich jest miejsce dla kierowcy oraz jego zmiennika, a w drugiej części znajdować się powinna trumna z ciałem. Wnętrze pojazdu powinno być wykonane z materiału, który jest łatwy do wyczyszczenia. Wynika to ze względów epidemiologicznych. Samochód koniecznie musi być zaopatrzony w środki dezynfekujące aby można było w każdym momencie użyć ich do dezynfekcji wnętrza pojazdu. Ważne jest także odpowiednie oznaczenie pojazdu, żeby każdy widział, że w środku wieziona jest trumna z ciałem zmarłego. Ponadto ważne jest aby kabina, gdzie znajdują się kierowcy był oddzielona od części z trumną. Wynika to ze względów bezpieczeństwa. Kierowcy muszą być maksymalnie chronieni przed ewentualnym zarażeniem bakteriami, czy wirusami, które mogą być na ciele zmarłego.

Po transporcie odpowiednim pojazdem rodzina w końcu może pochować swojego krewnego w miejscu, w którym sam chciał, czyli na Polskiej ziemi. Sposób pochówku może być oczywiście różny. Bardzo wiele osób dzisiaj decyduje się na pochówki ze spopieleniem ciała. Wiele informacji na temat pochówków, kremacji można znaleźć na stronie http://kremacje.eu/.

Leave a Comment