Testy psychologiczne do policji – połączenie rozmowy i rozwiązywania testów

Zawód policjanta to profesja, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ praca ta daje ogromne możliwości rozwoju, zwłaszcza dla osób, które od siedzącej pracy za biurkiem preferują żywą i pełną niespodziewanych akcji pracę w terenie. Należy jednak pamiętać, że marzenia o tym zawodzie oraz sprawność fizyczna to nie wszystko. Dobry policjant powinien także cechować się wysoką elokwencją, empatią oraz odpornością na stres, ponieważ jest to praca, która często przebiega w nerwowej atmosferze. Nic więc dziwnego, że oprócz testów sprawdzających wiedzę oraz sprawność fizyczną przeprowadzane są także testy psychologiczne do policji Pozwalają one bowiem na selekcję odpowiednich kandydatów spośród wielu chętnych do służby.

Część pisemna-co warto wiedzieć?

Jednym z etapów rekrutacji, który musisz przejść rekrutacji, który musisz przejść jest Multiselect lub po prostu testy psychologiczne. Wbrew powszechnie obowiązującej opinii wcale nie jest tak łatwo zaliczyć tę część. To właśnie z powodu testów psychologicznych wielu ludzi musi zmienić swoje plany zawodowe. Załóżmy jednak, że nie zniechęciło Cię to do pracy w policji, a nawet spowodowało wzrost zainteresowania tego typu posadą. Czego zatem możesz się spodziewać jak już przejdziesz test wiedzy i sprawności fizycznej i zostaniesz zakwalifikowany do testów psychologicznych? Przede wszystkim musisz pamiętać, że testy te składają się najczęściej z dwóch etapów. Pierwszy z nich przypomina nieco test wiedzy ogólnej. Pytania rozwiązywane są na komputerze z tą różnicą, że na rozwiązanie zadań, które dotyczą naszej osobowości nie mamy narzuconego czasu zaś testy inteligencji musimy wykonać w określonym limicie czasu. Musisz pamiętać, aby wszystkie ważne sprawy niecierpiące zwłoki typu toaleta czy szybka przekąska załatwić przed testem albo już po nim, ponieważ pytania wyświetlane są ciągiem.

Rozmowa twarzą w twarz  z psychologiem- czy naprawdę jest się czego bać?

Po zakończeniu testu pisemnego oraz krótkiej przerwie wszyscy kandydaci do policji odbywają indywidualną rozmowę z psychologiem. Możesz spodziewać się zarówno prostych pytań typu powody wstąpienia do policji lecz także i tych bardziej skomplikowanych, dotyczących prywatności typu czy znasz kogoś, kto wykonuje zawód policjanta. Nierzadko część z tych pytań pojawia się także na rozmowie kwalifikacyjnej, więc przygotowywanie się do testów psychologicznych może być bardzo pomocne w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej.

Podsumowanie

Jak widać testy psychologiczne  do policji, które bezwzględnie musi przejść każdy kandydat do służby, jednak dzięki odpowiedniej wiedzy oraz przygotowaniu się można bez problemu zaliczyć ten etap rekrutacji.  Nie obawiaj się więc za wczasu, że nie uda Ci się pozytywnie zaliczyć testów bowiem po pierwsze każdego  roku  jakaś grupa osób pomyślnie przechodzi rekrutację, więc testy psychologiczne do policji są jak najbardziej możliwe do zdania a po drugie nawet jeżeli teraz podwinie Ci się noga zawsze możesz spróbować zdawać za rok.

Leave a Comment