Co powoduje i jak pozbyć się kurzajek na stopie?

Szacuje się że aż dziesięć procent społeczeństwa ma problemy z kurzajkami powstającymi na stopach – znaczną część osób stanowią dzieci oraz młodzież, chociaż tego rodzaju problem dotyka także osoby z obniżoną odpornością. Także osoby mające atopowe zapalenie skóry mogą mieć problem z kurzajkami na stopach. W przypadku kurzajek – co powoduje ich powstawanie? Jakie są przyczyny powstawania kurzajek? Jak wygląda i czy jest możliwe usuwanie kurzajek ze stóp? Czy można w jakiś sposób zapobiegać powstawaniu przyczyny kurzajki stóp? I gdzie znaleźć więcej informacji na ten temat?

1. Kurzajka na stopie przyczyny – co powoduje kurzajki na stopach?

2. Wirus brodawczaka ludzkiego – co warto o nim wiedzieć, jak go leczyć?

3. Brodawki zwykłe na stopach – gdzie dowiedzieć się więcej na ich temat?

Kurzajka na stopie przyczyny – co powoduje kurzajki na stopach?

Kurzajki na stopach są wywoływane przez wirusa HPV. Wirus brodawczaka ludzkiego HPV ma wiele rodzajów – ponad 150 przy czym tylko typ 16 i 18 należą do onkogennych, reszta nie stanowi zagrożenia. Można się nim zarazić przez bezpośredni kontakt. Najczęściej do zarażenia dochodzi w miejscach pełnych ludzi biegających boso – czyli na basenach, w publicznych łazienkach, w saunach czy w salach gimnastycznych. Kurzajki zwykłe na stopach przeważnie są wytworem zarażenia się typem HPV-1 lub HPV-2.

Wirus brodawczaka ludzkiego – co warto o nim wiedzieć, jak go leczyć?

Jeżeli chodzi o leczenie wirusa, to niestety można zwalczać jego objawy ale nie istnieje jeszcze lek, który by go zwalczał całkowicie. Na szczęście nie oznacza to jednak, że nie można pozbyć się kurzajek. Najpopularniejszą metodą jest wymrażanie kurzajek, które są bardzo wrażliwe na zimno. Kurzajki płaskie można również potraktować laseroterapią. W leczeniu kurzajek pomagają również olejek z drzewa herbacianego czy mniszek lekarski i czosnek oraz jaskółcze ziele.

Brodawki zwykłe na stopach – gdzie dowiedzieć się więcej na ich temat?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat brodawki stóp, tego jak sobie z nimi radzić, jakie są ich typy i co je powoduje, to zdecydowanie warto jest poszukać informacji w internecie – chociażby na stronie takiej, jak twoje-surfowanie.pl. Dzięki odpowiednim informacjom będziesz w stanie zapobiec powstawaniu kurzajek, ponieważ będziesz wiedzieć jakie symptomy temu towarzyszą i jak najłatwiej się nimi zarazić. Będziesz też wiedział jak przebiega leczenie kurzajek, dzięki czemu nie będziesz czekać w nieskończoność mając nadzieję, że same miną.

Leave a Comment