Pięć kroków do organizacji ślubu i wesela

W tym artykule pragnę poruszyć temat organizacji ślubu i wesela oraz przedstawić pomysł pięciu kroków, które przybliżą nas do sukcesu w kwestii naszego ślubu i wesela. Osoby, które wcześniej nie spotkały się z tematem ślubu i jego organizacji, mogą czuć się nieco zagubione i sfrustrowane ogromem spraw, które na nich czekają. Stąd mój pomysł, aby napisać ten tekst i pomóc tym parom, które są całkowicie „zielone” w tej kwestii. Więc zaczynamy!

Krok 1.– zrobienie burzy mózgów, czyli wraz z partnerem, przedstawienie swoich pomysłów na organizację i wygląd tego ważnego dnia. Gdy są jakieś punkty niezgody, doprowadzenie do kompromisów i obopólna zgoda. Wszelkie pomysły oraz wnioski warto zapisać, aby nie uleciały z głowy.

nowoczesne drinki weselne

Krok 2.– wybranie daty ślubu i udanie się do księdza w celu jej potwierdzenia. Tam, na miejscu, dokonujemy wszelkich potrzebnych formalności, dowiadujemy się o zaświadczeniach i innych dokumentach potrzebnych do zawarcia związku małżeńskiego.

Krok 3.– rozpoczęcie poszukiwań sali weselnej. Gdy nasza data ślubu jest pewna i potwierdzona, możemy zająć się szukaniem miejsca na wesele. Musimy być to magiczny zakątek, który będzie pasował do naszego usposobienia i charakteru ślubu i wesela.

przygotowania przedslubne

Krok 4. – zajęcie się wyborem sukni ślubnej, garnituru, wiązanek, sukien dla druhen, menu itd. Są to niby prozaiczne sprawy, ale równocześnie bardzo dużej wagi. Każdej z tych spraw, przyszła panna młoda musi dokładnie się przyjrzeć i dopracować perfekcyjnie.

wybor fotografa slubnego

Krok 5.POSZUKIWANIA FOTOGRAFA ŚLUBNEGO

Temu zadaniu poświęcę najwięcej uwagi, gdyż wiem, jak trudno jest znaleźć odpowiednią osobę na to stanowisko. Jest wielu amatorów i karierowiczów, którzy nie mają wiele pojęcia o fotografii ślubnej. Dlatego musimy tą decyzję dobrze przemyśleć i być pewnym wyboru. Najwłaściwszym krokiem będzie rozpoczęcie poszukiwań z pomocą wyszukiwarki Google, która ma ogrom możliwości. Wystarczy, że wpiszemy słowa Fotografia + Miasto, dla przykładu możemy użyć frazy, która pomogła mi w znalezieniu mojego fotografa na ślub, czyli: fotografia ślubna Kielce i gotowe! Dzięki takiej frazie w szybki sposób odnalazłam Parę Fotografów NasDwoje z Kielc, która miała wolny termin w zaplanowanym dniu mojego ślubu. Teraz tylko ty musisz znaleźć odpowiedniego fotografa, skontaktować się z nim i masz już to z głowy!

Mam nadzieję, że tym wpisem mogłam Ci jakoś pomóc i chociaż trochę pokazać jak to wygląda.

Leave a Comment