Kiedy kalibracja alkomatu – Warszawa

Kiedy kalibracja alkomatu – Warszawa

Kalibracja alkomatu to jeden z ważnych procesów, który pozwala utrzymać prawidłowe parametry urządzenia. Inaczej to pojęcie określa się mianem wzorcowania. To sprawdzenie alkomatu z wynikami podanymi przez wzorzec jednostki miary. W efekcie da się wyregulować sensor z oprogramowaniem w taki sposób, by wartość w wydychanym powietrzu z oparami alkoholu była tożsama na wyświetlaczu alkomatu, jak ta wskazana na butelce odczynnika. W efekcie otrzymuje się certyfikat kalibracji

kalibracja alkomatu warszawa

Co to jest kalibracja alkomatu?

Wiele osób zastanawia się, kiedy należy skalibrować alkomat na przykład w neomaniak.pl/kalibracja-alkomatu-warszawa, by zawsze uzyskiwać dokładne wyniki. Poza tym trzeba pamiętać również o tym, że wszystkie czynności wykonywane w trybie serwisowym muszą się zadziać w odpowiednich warunkach – to znaczy przy określonej temperaturze, wilgotności, sile przepływu. Stałe musi być też stężenie alkoholu. Sam proces nie jest łatwy i alkomat musi być ustawiony w trybie kalibracji za pomocą specjalnych pinów. Następnie całość podłącza się do urządzeń wzorcowych i wtłacza się powietrze z góry ustaloną zawartością alkoholu.

Kalibrację alkomatów należy przeprowadzać po wykonaniu od 100 do 1500 pomiarów lub co 6-12 miesięcy. Te różnice są zależne od modelu urządzenia oraz zainstalowanego w nim sensora. W Tym wypadku zawsze trzeba zapoznać się z wytycznymi producenta. Poza tym kalibracji będzie wymagać alkomat, jeśli w badaniu wskaże spożycie alkoholu, a osoba nie piła lub też odwrotnie. Poza tym kalibracja lub naprawa alkomatów następuje, gdy na urządzeniu pojawia się napis CAL lub SER. Warto także wykonać serwis, gdy alkomat poddawany był długotrwałej ekspozycji na alkohol.

Jakie usługi świadczy serwis alkomatów?

Teoretycznie na rynku znaleźć można alkomaty, które nie będą wymagać kalibracji, ale można mieć wątpliwości co do ich wiarygodności. W wielu wypadkach będą to urządzenia jednorazowe z takimi sensorami elektrochemicznymi, których po prostu nie da się skalibrować. Ciężko też liczyć na poprawne wyniki. Tym samym wydaje się pieniądze na sprzęt, który po czasie trzeba wymienić na nowy oraz nie otrzymuje się gwarancji, że dobrze działa. Dlatego właśnie warto sięgać po alkomaty renomowanych firm oraz pamiętać o tym, że częstotliwość kalibracji w pewien sposób gwarantuje skuteczne i wiarygodne działanie. Jest to o tyle ważne, że w Polsce maksymalna dopuszczalna zawartość alkoholu w organizmie wynosi 0,2 promila, a obywatele chętnie sprawdzają, czy mogą wsiąść za kółko.

Leave a Comment