Jeśli są problemy z wymową – warto sięgnąć po specjalistyczne pomoce logopedyczne

W obecnym świecie obserwuje się coraz większą liczbę dzieci z zaburzeniami prawidłowego rozwoju. Psycholodzy dziecięcy są zdania, że jest to związane z coraz szybszym postępem technologicznym, coraz większą liczbą bodźców wpływających na nasze pociechy. Nie bez znaczenia ma również wpływ, zabieganych i zapracowanych rodziców, którzy w biegu życia codziennego zapominają, że czas spędzony z dzieckiem, powinien być spędzony faktycznie z nim, a nie obok niego, przed telewizorem. Telewizja to jedna z największych pułapek tego świata – podaje gotowy obraz, gotowe schematy myślenia, małe dziecko spędza dużo czasu przed ekranem, ale nic z tego nie wynosi.

ucza sie dzieci

Na szczęście jest coraz więcej pomocy dla dzieci dotkniętych różnymi problemami. Wiele stowarzyszeń, fundacji i poradni psychologicznych działa na rzecz tych dzieci oraz ich rodziców. Próbuje w pewien sposób wspomóc rodziców, nakierować ich, jak powinni postępować i ćwiczyć ze swoimi dziećmi, aby wspomóc ich w rozwoju. Każde dziecko jest inne, każde ma inne umiejętności, ale na pewno każde zasługuje na pomoc ze strony dorosłych. Nieocenioną pomocą mogą być różne przedmioty dydaktyczne, wspierające rozwój prawidłowych umiejętności. Bardzo dobrym produktem, cieszącym się niesłabnącą popularnością są książki z serii „Kocham Czytać”.

Rodzice doceniają te książki za to, że są bardzo przystępnie przygotowane – dzieci lubią po nie sięgać, a cena jest bardzo rozsądna. Seria ma kilkadziesiąt zeszytów, a kupując w pakiecie można sporo zaoszczędzić. Korzystne ceny oferuje sklep juniora.pl, gdzie oprócz podręczników przydatnych do nauki czytania, można zakupić dobre pomoce logopedyczne Sklep proponuję naukę mówienia wraz z serią „Słucham i uczę się mówić”. Potwierdzona przez nauczycieli nauczania początkowego skuteczność, skłoniła właścicieli sklepu do zaoferowania klientom pomocy właśnie z tej serii. Ponadto wśród produktów wspierających prawidłową wymowę znajdziemy również dmuchawki, różne gry, a nawet śmieszne pacynki.

Przeglądając ofertę sklepu, możemy być czasem zaskoczeni, że niektóre zachowania czy zaburzenia dziecięce, mogą być realnie wspierane przez różnoraki pomoce. Nawet jeśli dziecko ma problemy z matematyką lub z jej działami – na przykład ułamkami – można wesprzeć się odpowiednimi puzzlami do nauki ułamków. Nie od dziś wiadomo, że dzieci uczą się przez zabawę – także tym starszym łatwiej jest pojąć nowe rzeczy, jeśli nauka jest prowadzona w przystępnej formie. Jasne, że trzeba nauczyć się tabliczki mnożenia na pamięć – innej rady nie ma. Jednak można tą naukę wspierać różnymi grami, dzięki którym dziecko musi pomyśleć nad wynikiem.

Leave a Comment