W jakiej placówce umieścić seniora?

Rodzina nie zawsze jest zdolna do tego, aby zaopiekować się chorą lub niepełnosprawną starszą osobą. Aby ułatwić życie nie tylko opiekunom, ale przede wszystkim choremu, tworzone są specjalne placówki, w których udziela się całodobowej pomocy i opieki osobom potrzebującym. Prywatne ośrodki opiekuńcze, opiekunki, pielęgniarze, masażyści oraz ośrodki publiczne – wszystko tworzone z myślą o pomocy zniedołężniałym starszym osobom.

Obecnie na terenie Polski nie brak ośrodków niosących pomoc ludziom starszym. Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze to tylko jeden z przykładów placówek stworzonych z myślą o chorych. Aby zagrzać w nich miejsca, należy pozyskać skierowanie od lekarza, pielęgniarki muszą przeprowadzić wywiad, pozyskać informacje o zamożności osoby chorej lub prawnego opiekuna. Ostateczną decyzję w sprawie umieszczenia chorego w domu opieki podejmuje pomoc społeczna. Ośrodek jest wybierany blisko miejsca zamieszkania, tak aby chory mógł mieć stały kontakt z rodziną. Jest to niezwykle istotne.

opieka dla seniora

Znalezienie odpowiedniego zakładu opiekuńczego jest bardzo trudne. Według opinii Polaków, jednymi z najlepszych są dom opieki Dolny Śląsk. Na terenie tym, ludzie bardzo chwalą sobie wyposażenie takich placówek, opiekę medyczną, psychiczną jak i fizyczną, wyżywienie i wiele innych bardzo ważnych kwestii, z którymi wiąże się wybór domu pomocy dla osoby starszej. Dobrze wiemy, że rozstanie z bliską osobą, rodzicem lub dziadkiem nie jest łatwe dla opiekunów prawnych jak i samej osoby starszej. Dlatego koniecznym jest zadbanie o psychikę i komfort osoby przebywającej w domu opieki. Bez tego pomoc, którą chcemy ofiarować bliskim, nie powiedzie się.

starsza kobieta

Ludzie chętniej korzystają z prywatnych domów opieki. Koszty są co prawda nieco większe, ale nie musimy czekać nieokreślonego czasu, zanim przyjmą pacjenta. Obsługa jest na najwyższym poziomie, pielęgniarska jak i lekarska. Każdą z prywatnych placówek obejmuje specjalny nadzór.

Leave a Comment