Jak godnie pożegnać ukochaną osobę?

Pożegnanie bliskiej osoby jest jednym z najtrudniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Pogrzeb ukochanego człowieka jest zarazem ostatnią przysługą, jaką możemy mu wyświadczyć. Dlatego właśnie do organizacji ostatniego pożegnania należy przywiązać szczególną wagę.

W jaki sposób godnie pożegnać zmarłego?

Pogrzeb powinien odzwierciedlać uczucia, jakimi darzyliśmy żegnaną osobę. Jego nastrój powinien być zatem podniosły, jednak niepozbawiony ciepłych nawiązań do zmarłego i do jego zalet. Warto również zadbać o spełnienie ostatniej woli zmarłego, bowiem często zdarza się, iż osoby umierające same chcą ustalić przebieg swojego pożegnania z bliskimi. W realizacji tych wszystkich założeń pomoże współpraca z kompetentnym zakładem pogrzebowym.

Jak wygląda praca kompetentnego zakładu pogrzebowego?

Zakład pogrzebowy „Memorial” zajmuje się organizacją uroczystości funeralnych na terenie Warszawy oraz jej okolic. Usługi świadczone przez przedsiębiorstwo pozwalają na zrealizowanie większości aspektów aranżacji ceremonii pogrzebowych. Działania wykonywane przez firmę obejmują m. in.:

  • przygotowanie ciała do pogrzebu
  • kremację
  • transport zwłok (np. ze szpitala do zakładu i z zakładu do kościoła)
  • przygotowanie oprawy muzycznej i florystycznej uroczystości
  • pomoc w wyborze odpowiedniej trumny lub urny i innych akcesoriów pogrzebowych
  • pośrednictwo w zamieszczaniu nekrologów w gazetach
  • pomoc w organizacji stypy
  • obecność Mistrza Ceremonii Żałobnych.

Co ważne, kompetentny zakład pogrzebowy powinien oferować także organizowanie świeckich pogrzebów, w trakcie których nie zostaną zawarte żadne odniesienia do religii. Z drugiej strony jednak, dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo powinno także być przygotowane do aranżowania pochówków wyznaniowych, także dla członków innych Kościołów i religii.

Pozwól sobie na chwilę odpoczynku i zadumy – my zajmiemy się całą resztą

Fakt, iż zakłady pogrzebowe biorą na siebie większość obowiązków przy organizacji pogrzebu, jest bardzo dużym odciążeniem dla pogrążonej w żałobie rodziny. Po pierwsze, bliscy zmarłego mają więcej czasu na załatwienie innych ważnych formalności urzędowych. Po drugie, w tak ciężkim czasie nawet krótka chwila wytchnienia pozwoli na oswojenie się ze stratą ukochanej osoby. Po trzecie, poczucie, iż zrobiło się wszystko, by godnie pożegnać zmarłego, sprawia, że nie odczuwamy męczącego poczucia winy. Dzięki temu przeżycie żałoby i powrót do normalnego życia mogą stać się o wiele łatwiejsze. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej pogrzebymemorial.pl.

Leave a Comment