Jak celebrować wyjątkowe chwile.

Nasza codzienność jest coraz bardziej zabiegana, nie spędzamy z rodziną tyle czasu ile powinniśmy i ile byśmy chcieli. Dlatego ważne jest by pielęgnować chociaż te wyjątkowe dni i chwile. Pamiętajmy o rodzinie na co dzień, ale specjalne okazje celebrujmy wyjątkowo. 

Łatwo powiedzieć, ale pewnie trudniej zrobić. W obecnych czasach wszyscy mamy tak dużo obowiązków, że trudno wygospodarować choć chwilkę dla rodziny. A jeśli chcielibyśmy przygotować prawdziwe przyjęcie, z prawdziwego zdarzenia to jest to co najmniej kłopotliwe. Wyjątkowych okazji w roku kalendarzowym jest sporo. Wymieńmy najważniejsze, żeby ktoś czego w tym roku nie przeoczył: najbardziej oczywiste – wszystkie urodziny i imieniny, Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc i mniej oczywiste – Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Święto Niepodległości, wszystkie długie weekendy. Kto to wszystko ogranie, kto znajdzie czas na przyszykowanie wszystkich potraw, posprzątanie domu, przygotowanie odświętnych strojów, udekorowanie domu…

DELEGOWANIE PODSTAWĄ SUKCESU

I właśnie w tym szkopuł, że nie musimy wszystkiego robić sami. Dawniej pani domu miała do pomocy kilka osób służby, a dziś oczekujemy, że państwo domu wszystko zrobią sami, a później będą jeszcze świetnie wyglądać i bawić się do rana na własnym, doskonałym przyjęciu. Nie, nie dajmy się zwariować, tak się po prostu nie da. Kluczem do sukcesu jest delegowanie zadań. Najlepiej byłoby oddelegować całą organizację przyjęcia wyspecjalizowanej firmie. Jednak po pierwsze taka opcja jest często zbyt kosztowna, a po drugie taka impreza może być zbyt bezosobowa. Dlatego możemy zlecić tylko te elementy składowe imprezy, których sami nie chcemy się podejmować: sprzątanie i dekorowanie, pranie i prasowanie, catering, tort i ciasta (np. z ciastadomowe.eu), wizaż i fryzury. A jak już wszystko to zorganizujemy pozostanie nam dobra zabawa, gromadzenie rodzinnych wspomnień i zdjęć (chyba, że nie lubimy robić zdjęć, to to też możemy oddelegować).

Leave a Comment