Jak uchwyty meblowe mogą zmienić charakter przestrzeni?

Jak uchwyty meblowe mogą zmienić charakter przestrzeni?

Czasem niewielki detal sprawia, że wnętrza nabierają zupełnie innego charakteru. Coraz częściej to właśnie designerskie uchwyty pojawiają się w kuchniach, w garderobach czy też w biurach, stając się ważnym elementem wykończenia szafek i szuflad. To świetna opcja dla tych osób, które cenią piękne i nieszablonowe wzornictwo, które często nawiązuje do stylu retro, vintage i pewnego zdroju eklektyzmu.

Wybierając uchwyty, sprawdź rozstaw otworów

Nie da się nie zauważyć, że uchwyty meblowe mają przede wszystkim być funkcjonalne. Wszak to detale, które pozwalają na otwieranie szafek, szuflad, garderoby, więc w wielu miejscach są bardzo często używane. Z drugiej strony to coraz częściej piękne dodatki, więc poszukiwanie rozwiązania szytego na miarę może być bardzo ciekawą przygodą i podróżą przez różnorodne style. Warto więc wymienić uchwyty, by całkowicie zmienić wygląd i charakter mebli oraz całej przestrzeni. W praktyce okazuje się też, że to dużo tańsza inwestycja. Oczywiście ważna jest wysoka jakość materiałów, staranne wykończenie oraz design, bo to one będą sprawiać, że wnętrze zyska zupełnie inny klimat.

Designerskie propozycje z naszej witryny

Jeszcze do niedawna uchwyty do szaf czy szuflad było standardowym elementem wyposażenia i jakoś pomijało się je przy planowaniu wystroju. Ten trend się zmienia i coraz częściej to właśnie te detale zaczynają przyciągać uwagę. Czasem wystarczy więc zmiana uchwytów na mosiężne czy stalowe z pięknymi dekorami lub bardzo minimalistyczne, by wyrazić swoją osobowość i styl, ale także odświeżyć przestrzeń – być może nawet nadać jej nowe funkcje.

Dodatki w stylu retro

Nowoczesne wnętrze musi być piękne i praktyczne. Tym samym ważny jest materiał, z jakiego wykonane są detale do szafek oraz ich wykończenie. W asortymencie dostępne są produkty z aluminium i innych metali, ale na uwagę zasługuje widowiskowa ceramika, lastryko czy marmur, które sprawiają, że całość prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Poza tym w ofercie znaleźć można szereg produktów w różnych kształtach i wielkościach, a zachwycające kolory i nieskończona ilość inspiracji sprawiają, że design nabiera wyjątkowego charakteru. Tym samym uchwyty ze szlachetnych materiałów stają się wisienką na torcie całej aranżacji. Będą królować w szczególności w kuchni czy w salonie, ale niewątpliwie mogą być tym elementem, który będzie łączyć rozmaite przestrzenie. To już nie jest niepozorny dodatek, który być musi, a detal, który się eksponuje.

Leave a Comment