Płytki drewnopodobne mają wiele zalet

Wybór odpowiednich płytek podłogowych nie jest łatwym zadaniem.

Bardzo trudno jest wiedzieć, od czego zacząć i czego szukać, jak wybrać materiał na podłogi, który podkreśli wygląd pomieszczenia, a jednocześnie będzie trwały, odporny na brud i plamy oraz łatwy w utrzymaniu. Obecnie wiele osób decyduje się na panele lub podłogi z drewnianych desek, jednak nie jest to odpowiednim rozwiązaniem do pomieszczeń o dużej wilgotności i ryzyku zalania podłogi, jak łazienki, kuchnie czy przedpokój.

Imitująca drewno płytka Wildland na podłogi

Zamiast paneli czy desek drewnianych możemy wybrać płytki ceramiczne lub gresowe drewnopodobne, które doskonale naśladują naturalne drewno. Przy wyborze płytek podłogowych należy wziąć pod uwagę wielkość płytki oraz wielkość przestrzeni, na której mają być one ułożone. Zazwyczaj w przypadku mniejszych pomieszczeń, takich jak kuchnia i łazienki, płytki podłogowe o małych rozmiarach są idealne. I odwrotnie, płytki o dużych rozmiarach są idealne do pokrycia większych powierzchni, a użycie płytek o dużych rozmiarach daje również wrażenie przestronności.

Warto również skupić się na odcieniach i kolorach płytek połogowych drewnopodobnych. Wybierz takie odcienie, które dobrze komponują się z ogólnym wystrojem domu i nadają mu jednolity charakter. Płytki, które planujesz wybrać na podłogę, muszą równoważyć inne elementy wystroju pomieszczenia. Odpowiedni kolor fugi w kontrastowych odcieniach może zaakcentować wzór i linie płytki, a wybór koloru uzupełniającego fugi daje subtelny efekt.

Pomysłem, który dobrze sprawdza się w łazience czy przedpokoju, jest naturalna paleta barw. Możesz z łatwością nadać bardziej rustykalny charakter w łazience dzięki płytkom na podłodze imitującym naturalne drewno. Naturalny odcień, jaki posiada płytka wildland, pomoże stworzyć piękną, naturalnie wyglądającą przestrzeń. Inną opcją płytek, która dobrze sprawdza się w przestrzeni łazienkowej, są płytki ułożone w jodełkę. Wyglądają one prosto, subtelnie i elegancko. Ponieważ łazienka to coś więcej niż tylko pomieszczenie, wybór wykończeń i płytek, które zapewniają relaksujący nastrój, może pomóc w podkreśleniu stylu.

Leave a Comment