Blachodachówka modułowa – co należy wiedzieć na jej temat?

Blachodachówka modułowa jest produktem, który często mylony jest z ceramiką lub betonem. Wszystko przez charakterystyczny wygląd. Jednak to ta pierwsza blachodachówka zaczyna cieszyć się coraz większą budową, jeżeli chodzi o inwestorów, którzy stawiają własny dom. Powodem tego może być m.in. niska cena zakupu. Co należy jeszcze wiedzieć o blachodachówce modułowej?

Puzzle na dachu

Modułowa blachodachówka Loara jest łatwa w montażu. To dlatego dekarze często nazywają ją po prostu…puzzlami. Nie tylko jednak łatwość w montowaniu na dachu przemawia za tym, aby ją zakupić. Jeżeli ktoś już mówi o zaletach tego produktu, powinien uwzględnić ten aspekt, że jest to produkt, który można przemalować na dowolny kolor. Tak, jeżeli ktoś uzna, że podejmuje decyzję np. o zmianę elewacji, to wygląd swojej dachówki może do tego dopasować. Bez konieczności zmiany całego poszycia dachowego, będzie można odświeżyć wygląd swojego domu.

Z czego powstaje blachodachówka modułowa?

Dużo mówi się o zaletach, ale warto przyjrzeć się takim aspektom, jak materiał wykonania. Aby blachodachówka modułowa mogła powstać, potrzebna jest ocynkowana i profilowana blacha stalowa. Dzięki swojej budowie, dekarze mają szansę na to, aby uniknąć ogromnej ilości docinek. Wielu inwestorów decyduje się na tą alternatywę ze względu na koszty. Tanie moduły są w stanie sprawić, że nie trzeba będzie tak mocno przejmować się ograniczeniami finansowymi, które często towarzyszą osobą stawiającym własne domy.

Lekka blachodachówka modułowa

Jednak nie tylko cena przemawia za zastosowaniem takiego rozwiązania. To także dobra propozycja do tych miejsc, gdzie ceramika lub beton są zbyt ciężkie. Modułowe arkusze blachy są lekkie i nie będą w stanie tak mocno obciążyć całej konstrukcji. Z tego typu produktu powinny skorzystać także osoby, jakie mieszkają w bliskiej okolicy terenów zalesionych, przy parkach. Chodzi bowiem o to, że blachodachówka modułowa jest możliwa do umycia. Duże ilości drzew powodują, że na dachu pojawiać się będzie nieestetycznie wyglądający żółty nalot. Jego usunięcie nie będzie więc stanowić żadnego problemu.

Zaletą blachodachówki modułowej jest estetyka wykonana. Nie ma się co oszukiwać, ale prezentuje się ona zdecydowanie lepiej, niż jest to w przypadku wielkich arkuszy blachy. W szczególności, że jej wygląd można dopasować do koloru elewacji. Warto więc przemyśleć zakup takiej blachodachówki, zapoznając się również z wadami tego produktu. Tylko dzięki temu będzie można podjąć świadomą decyzję odnośnie zakupu.

Leave a Comment