Bakterie w powietrzu? Ozonowanie Wrocław

Bakterie w powietrzu? Ozonowanie Wrocław

Przebywasz w pomieszczeniu z zanieczyszczonym powietrzem? Ciężko Ci się oddycha? Nie łatwo funkcjonować i być wydajnym? Chorujesz, masz objawy alergii? O te wszystkie przypadłości nie trudno, gdy przebywa się w miejscach szczególnie narażonych na występowanie bakterii, wirusów i grzybów. Dlatego potrzebne jest regularne ozonowanie pomieszczeń. Jeśli szukasz firmy z Wrocławia, która zajmuje się ozonowaniem, mamy dla Ciebie konkretną propozycję, ale po kolei.

Czym jest ozon?

Ozon to forma tlenu, która powstaje naturalnie w atmosferze. Jest to reaktywna forma tlenu, którą można znaleźć na wysokościach od 20 do 50 km. Jednak używa się go także w dezynfekcji powierzchni i powietrza w pomieszczeniach. Dlaczego?

Gaz ozonowy zmniejsza stężenie zanieczyszczeń powietrza, które mogą powodować problemy z oddychaniem u ludzi. Skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby, których zarodniki “fruwają” w powietrzu. Powala też pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, jakie te powodują.

Jak to działa? Jakie są jego zastosowania?

Ozon ma wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu, takich jak; sterylizacja sprzętu medycznego, oczyszczanie wody, produkcja żywności itp. Udowodniono, że substancja ma wiele korzyści zdrowotnych, takich jak łagodzenie bólu, leczenie problemów skórnych i wzmacnianie odporności, dlatego stosuje się ją także w terapiach oddechowych. Jednak w dużej mierze, używa się go właśnie do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach.

Ozonowanie to zabieg, który najczęściej przeprowadza się w pomieszczeniach w budynkach, które są szczególnie narażone na występowanie bakterii, wirusów i grzybów. We Wrocławiu z ozonowania korzystają m. in. różne rodzaju placówki medyczne, szkoły, przedszkola, biura, ale także fabryki i magazyny. Rzadziej, ozonowanie wykonuje się także w domach i mieszkaniach. Tymczasem korzyści są bardzo duże.

Korzyści z ozonowania pomieszczeń

Dzięki zastosowaniu ozonu możemy zmniejszyć ilość bakterii i wirusów, a to dobry sposób na zmniejszenie ryzyka zachorowania. Ozon jest też dobrą alternatywą dla chloru, ponieważ działa mniej drażniąco na skórę i organizm. Warto wymienić choćby część, z wielu korzyści, jakie przynosi ozonowanie. Jest to:

  • usuwanie wirusów, bakterii i roztoczy;

  • skuteczna likwidacja zarodników grzybów i pleśni;

  • efektywna dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni roboczych;

  • usuwanie alergenów;

  • znaczna poprawa jakości powietrza;

  • usuwania przykrych zapachów, w tym dymu, spalenizny, farb/lakierów.

Usługi ozonowania we Wrocławiu

Jak sam widzisz, dzięki usłudze ozonowania możesz oddychać czystym powietrzem, pozbawionym alergenów i wirusów. To korzystnie wpływa na organizm i zdrowie osób znajdujących się wewnątrz. Dlatego najczęściej profesjonalne ozonowanie wykonuje się na terenie szpitali i gabinetów lekarskich. Równie często z usług ozonowania korzystają szkoły na terenie Wrocławia, ale to nie wszystko.

Ozonowanie pomieszczeń dla biur, fabryk, mieszkań

Działanie bakteriobójcze ozonu jest docenianie nie tylko przez placówki medyczne czy szkolne, ale także przedsiębiorców z wielu innych branż. Szerokie zastosowanie tego gazu usuwa także nieprzyjemne zapachy, w tym zapach stęchlizny, czy dymu tytoniowego. Dlatego często po usługi ozonowania we Wrocławiu sięgają przedsiębiorcy z wielu różnych branż, w tym właściciele sklepów, czy zarządcy galerii handlowych.

Jeśli i Tobie zależy na wysokie jakości powietrza, chcesz usunąć wirusy, bakterie, grzyby i przykre zapachy, sprawdź co może dla Ciebie zrobić firma Kastelnik, która wykonuje ozonowanie Wrocław.

Leave a Comment