Jak skutecznie uczyć się do testów na prawo jazdy?

Założenie, że wykonywanie losowych testów pomoże zdać egzamin jest błędne, ponieważ w bazie jest coraz więcej pytań. Dlatego warto uczyć się przepisów ruchu drogowego. Najlepszą formą przygotowania są e-kursy oraz testy na prawo jazdy na portalu ZdamyTo, na którym znajdziemy wszystkie potrzebne informacje w postaci animacji, zdjęć, schematów i ćwiczeń powtórzeniowych. Nauka działami i analiza uzasadnień do odpowiedzi są zaletami tego portalu. Wszystkie pytania w teście są wyjaśnione w taki sposób, że każdy jest w stanie je zrozumieć.  Na końcu, gdy już posiadasz wiedzę ważne jest, aby rozwiązywać testy. Jednak nie przystępuj do tej czynności przed zgromadzeniem odpowiedniej ilości informacji. 

Jeśli chcesz zdać prawo jazdy kategorii B zajrzyj na e-kurs portalu ZdamyTo, który krok po kroku objaśni ci wszystkie zasady ruchu drogowego. Dział 1, tu znajdziesz wiadomości ogólne i podstawowe definicje, które będą potrzebne w dalszej części kursu online. W dziale 2 poznasz podstawowe określenia z przykładami. Będziesz mógł z łatwością odróżnić „drogę” od „jezdni”, a także dowiesz się, co wchodzi w jej skład. Takie terminy jak „obszar zabudowany” czy „strefa zamieszkania” również będą Ci znane.

Jeśli chcesz uniknąć częstego błędu zdających zapoznaj się z działem 3. Znajdziesz tam przede wszystkim przykłady sytuacji, w których musisz zachować szczególną ostrożność. Opanujesz w tych tematach podstawy ruchu pojazdów na drodze oraz zasady zachowania szczególnej ostrożności.

Portal ZdamyTo w dziale 4 i 5 oferuje animacje, które pozwolą lepiej zrozumieć takie pojęcia jak: włączenie się do ruchu, omijanie, wymijanie, cofanie, pierwszeństwo przejazdu na różnych typach skrzyżowań, zmiana pasa ruchu, wyprzedzanie, zatrzymanie czy postój. Pokażą Ci również, jak zachować się wobec pieszego czy rowerzysty.

Dział 6 natomiast to znaki drogowe. Niby łatwe zagadnienie, choć dużo osób pod wpływem stresu może mieć z tym problem. Dlatego warto zaznajomić się z nimi, aby nie stracić niepotrzebnie punktów.  Użytkowanie pojazdu to też ważny temat, dlatego znajdziemy go w dziale 7. Dowiesz się tu, jak dobrze przygotować się do jazdy. Poznasz zasady dotyczące używania sygnału dźwiękowego, świateł zewnętrznych oraz wyposażenie pojazdu związane z bezpieczeństwem. Uzyskasz również informację dotyczące czynników bezpieczeństwa pojazdu, ładunku oraz pasażerów czyli cała wiedza, która będzie potrzebna, aby zdać testy na prawo jazdy.

W dziale 8 spotkasz się z obowiązkami właściciela i posiadacza pojazdu, wymaganymi i dobrowolnymi ubezpieczeniami oraz dokumentami.

Dział 9 to ruszanie, techniki kierowania, pokonywanie zakrętów, zachowanie odstępów, hamowanie samochodem osobowym oraz spostrzeganie i ocena sytuacji na drodze.

W dziale 10 poznasz czynniki ryzyka związane z warunkami pogodowymi, jazdę w dzień i w nocy oraz pola widzenia kierowców.

Dział 11 to wiedza dla bezpieczeństwa o budowie pojazdu, silnika, układu napędowego, kierowniczego i hamulcowego.

Pierwsza pomoc opisana jest w dziale 12, jak także sposób zachowywania się podczas awarii, kolizji lub wypadku.

Leave a Comment