Naprawa laptopa marki ThinkPad

Bez dwóch zdań żyjemy w czasach, w których konsumpcjonizm widoczny jest bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Kupujemy na potęgę, ponieważ możemy to robić. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy nieustannie nabywali nowe produkty, które nam się podobają i które chcielibyśmy mieć na własność. Jest to jednak pułapka, z której trudno się wydostać.

Wielu ludzi decyduje się zatem na pójście w inną skrajność, a więc odcięcie się od konsumpcyjnego stylu życia i skierowanie się ku minimalizmowi. Czy jednak posiadamy tylko te dwie drogi? Czy możemy jedynie nabywać bez opamiętania coraz nowsze i lepsze sprzęty, albo też musimy się ich całkowicie wyrzec? Oczywiście, że nie. Istnieje jeszcze trzecie rozwiązanie, które zresztą wydaje się być tym najrozsądniejszym, oraz takim, które każdy z nas może zaaplikować do swojego życia – mianowicie, chodzi o ograniczenie zakupów wszelkiego rodzaju i skupienie się raczej na naprawie zepsutych sprzętów, niż na ich natychmiastowej wymianie na nowe. Jakie są zalety takiego – zdroworozsądkowego – podejścia?

Prawdę mówiąc, można by je wyliczać w nieskończoność, dlatego skupmy się jedynie na tych najważniejszych. Chyba do każdego z nas trafi argument ekonomiczny. Choć lubimy to uczucie, kiedy właśnie wybieramy w sklepie nowy sprzęt, by za kilka chwil móc się nim cieszyć, to już nasz portfel często nie jest tak zadowolony, jak my. Nierzadko zdarza mu się nawet zapłakać, prawda? Mimo to, nadal kupujemy. Jeśli powstrzymamy się z nowymi zakupami, to w krótkim czasie zaoszczędzimy ładną sumkę pieniędzy – to pewne. Równie ważna jest troska o środowisko naturalne. Nowe zakupy to nowe śmieci. Najgorzej, kiedy są to elektro śmieci. Wielu z nas wciąż nie wie, że należy się ich pozbywać wyłącznie w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, dlatego wyrzucamy je razem z innymi odpadami. To ogromny błąd! Załóżmy, że zepsuł się nam komputer. Oczywiście, w pierwszym odruchu będziemy od razu myśleć o kupnie nowego, ale czy to naprawdę konieczne? W wielu przypadkach – nie. Wystarczy, że znajdziemy pogwarancyjny serwis lenovo thinkpad w najbliższej okolicy i oddamy nasz sprzęt do naprawy. Być może komputer przestał działać z powodu małej usterki, banalnej w naprawie? Jeśli tak, oszczędzimy portfelowi łez, a naturze – kolejnego, zbędnego śmiecia.

Leave a Comment