Chcesz iść do sądu z kredytem frankowym – policz ile zyskasz

Trwający 2022 rok można śmiało określić rokiem Frankowiczów. Sądy rozstrzygają trwające spory przeciwko bankom na korzyść kredytobiorców, jak wskazują statystki ponad 70% wydawanych  wyroków kończy się unieważnieniem umowy lub obaleniem klauzul waloryzacyjnych czyli przewalutowaniem kredytu.

Tak pozytywne informacje zachęcają do złożenia pozwu. Jednak jak powszechnie wiadomo całe postępowanie, batalia sądowa nie jest procesem krótkim ani prostym. Podejmując decyzję o wytoczeniu pozwu przeciwko bankowi warto najpierw przeanalizować naszą indywidualną sytuację.

O ile powszechnie dostępne informacje wskazują na faktyczne zyski po stronie kredytobiorców pamiętajmy, że w przypadku tak złożonym jak kredyt hipotecznym tym bardziej w walucie obcej podstawą działania musi być interpretacja naszej sytuacji. Jak już wspomnieliśmy postępowanie jest czaso i energochłonnym procesem. Dlatego w pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy ta gra warta jest świeczki.

W tym miejscu z pomocą przychodzą nam Kalkulatory dla Frankowiczów. Obecnie wiele kancelarii oraz podmiotów komercyjnych umożliwia nam skorzystanie online z Kalkulatorów dla Frankowiczów. Co bardzo ważne część z dostępnych w wirtualnej przestrzeni Kalkulatorów frankowicze pozwoli nam nie tylko na dokonanie orientacyjnych wyliczeń i porównanie korzyści z unieważnienia umowy kredytowej i jej odfrankowienia przez sąd, ale pozwoli też dokonać porównań korzyści wynikających z pójścia na ugodę z bankiem. Banki coraz częściej proponują Frankowiczom ugody na różnego rodzaju warunkach. Ugoda brzmi zachęcająco ze względu na perspektywę oddalenie wizji postępowania sądowego jednak pamiętaj, aby nie podjąć decyzji o wyborze, którejkolwiek z dróg zbyt pochopnie. Skorzystajmy z darmowych i łatwo dostępnych kalkulatorów dla Frankowiczów. Bez wychodzenia z domu możemy uzyskać informacje niezbędne dla podjęcia najlepszej dla nas decyzji.

Pamiętajmy, że w kwestii zobowiązań, szczególnie w walucie odmiennej niż ta, w której zarabiamy nie możemy działać sztampowo ani pochopnie. Roztropność w finansach jest podstawą. Niestety dzisiejsi Frankowicze nieświadomie stali się swojego rodzaju spekulantami walutowymi. Wiadomo jeśli spekulacja to ryzyko zarówno zysku jak i strat. Korzystajmy więc z takich narzędzi jak kalkulatory kredytowe dla Frankowiczów i porad kancelarii prawnych specjalizujących się w przedmiotowej tematyce. Kalkulator Frankowy może stanowić wstęp do dalszych działań. Uzyskane na nim obliczenia mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy, a precyzyjną informacje da nam tylko przygotowany przez specjalistów raport. Kalkulator Frankowy może być wstępem do wspaniałego wyjścia z zadłużenia i odzyskania wolności zarówno tej finansowej jak i mentalnej. Wyobraźmy sobie głowę wolną od co miesięcznych rat. Piękna, a co najważniejsze możliwa i znajdująca się na wyciągnięcie ręki perspektywa. Korzystajmy z tych wygodnych i dostępnych narzędzi.

Leave a Comment