Czy na blogu można zarobić? Jak stworzyć bloga i na nim zarabiać?

Prowadzenie bloga od lat jest w Polsce bardzo popularne. Osoby, które mają na siebie jakiś pomysł, znają się dobrze na jakiejś dziedzinie, chętnie dzielą się tym w sieci. Zresztą jest to nie tylko forma rozrywki, blogerzy mogą też zarabiać na prowadzeniu własnej strony. Jak więc zacząć przygodę z blogowaniem?

Gdzie założyć bloga?

Chcąc założyć bloga, do wyboru są dwie opcje. Można zdecydować się na prowadzenie bloga na własnej domenie lub skorzystać z bloga na darmowej platformie. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Chcąc mieć własną domenę, większe są możliwości zarabiania, chociażby na reklamach. W dodatku można ingerować w kod strony, zmieniać konfigurację, decydować o treści itp. Wybierając natomiast darmowy blog, trzeba liczyć się z agresywnymi reklamami, przestrzeganiem regulaminu platformy i ograniczoną kontrolą nad blogiem. Jak założyć bloga wskazuje poradnik na zapytajpremiera.pl, gdzie amatorzy blogowania znajdą mnóstwo praktycznych wskazówek.

Od czego zacząć prowadzenie bloga?

Nie wystarczy jedynie zdecydować się, gdzie chcemy założyć bloga. Najważniejsze to mieć na niego pomysł. Bez tego marne są szanse na powodzenie w tej branży. Jeśli więc ktoś interesuje się modą, nich pisze artykuły o modzie, jeśli ktoś uwielbia gotować, niech poświęci swoją stronę kulinariom. W blogosferze sukces odniosą te osoby, które staną się ekspertami w określonej dziedzinie i zrobią to na tyle dobrze, że swoim działaniem przekonają do siebie innych internautów. Najbardziej doświadczeni blogerzy będą mogli zarobić na prowadzeniu własnej witryny.

Profesjonalna Agencja Reklamowa z Rzeszowa

Jak zarabiać na blogu?

Na blogu zarabiać można na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest reklama. Nie można oczywiście czekać na to, że reklamodawca sam się pojawi. Na to mogą pozwolić sobie jedynie influencerzy, o których zabiegają agencje reklamowe. Taki rodzaj promocji może być realizowany w kilku formach. Na blogach popularne są banery reklamowe. Aby jednak faktycznie zacząć na nich zarabiać, powinno mieć się już konkretny ruch na stronie i kilkudziesięciu unikalnych użytkowników. Na blogach najczęściej stosowane są reklamy Google Adsense.

Doświadczeni blogerzy mogą zarabiać również na artykułach sponsorowanych. Najczęściej dzieje się to za pośrednictwem takich platform jak Whitepress czy Linkhouse. Dzięki temu możliwe jest dodanie bloga do listy i czekanie na to, aż jakiś reklamodawca będzie chciał zamieścić artykuł na naszej stronie. Stawkę za tekst określamy sami. Możemy przyjąć napisany już artykuł, jeśli jest zgodny z naszymi wytycznymi lub napisać go samodzielnie, kiedy oczekuje tego reklamodawca.

Zarobić na blogu można również poprzez wprowadzenie własnych usług lub produktów do sprzedaży. Jest to oczywiście czasochłonne i wymaga zainwestowania określonych środków, jednak z pewnością da to blogerowi satysfakcję. Taka forma zarabiania przeznaczona jest jednak do blogerów o dużym zasięgu, którzy są już w jakimś stopniu rozpoznawalni i skutecznie budują swoją markę. Dodatkowo chcąc zarobić na sprzedawaniu produktu, należy go najpierw odpowiednio wypromować, a to jak wiadomo, wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Leave a Comment